
Fúrószárak
Igyekszünk folyamatos segítséget nyújtani nektek, hogy bátran belevágjatok, jelen esetben fúrjatok a felületbe. A videósorozatban elmondjuk, hogyan különböztetjük meg a fúrószárakat. A fúrószárak használata során sok mindenre figyelnünk kell. A videósorozatban az alapokkal kezdjük, hogy a kezdő barkácsolók könnyedén kiismerjék magukat a fúrószárak világában. Nem kell megijedni, ha az alapokkal kezdjük, akkor arra könnyedén lehet építkezni. 🙂
Képzeljétek el azt az esetet, hogy rengeteg fúrószárat kaptattok egy ismerőstől fúráshoz és nem tudjátok, hogy melyiket használjátok mondjuk fafúrásra, fémfúrásra, esetleg betonfúrásra. Kezdjük is az első videóval, ami a fafúrószárakról szól.
Fafúrószárak
Az első videókban a fafúrásról beszélünk, aminek köszönhetően könnyedén megtudjátok állapítani, hogy mi a különbség a fúrószárak között. Nagyon fontos és ezt minden videóban el is mondjuk, hogy fúrásnál szépen lassan kell haladni, a fúrószár végzi a dolgát, nem szabad erőltetni, elsietni a fúrást.
A fafúrók a speciális orrkiképzéséről könnyedén felismerhető.
Ha csak erőlködünk, könnyen lehet, hogy nem is a jó fúrószárat használjuk. Nézzük is meg az első videót:
Fémfúrószárak
A második videóban a Fémfúrószárakról van szó. Három fajtát különböztetünk meg, általános, erősített, kobalt. A fúrószárak hegye csiszolt és a színesfémek fúrására alkalmas. A videóban egy képen is láthatjátok a különböző színű fúrószárakat. Természetesen az árban is jelentős különbség van, ezért is fontos mérlegelni mit szeretnénk. A rozsdamentes acél fúrásához kobaltötvözetű fúrószárat (HSS-E) vagy titánium bevonatú fúrószárat használjunk.
Vigyázat! Minden jóba van valami rossz, a kobalttal ötvözött gyorsacél rideg, ezért könnyedén törik. A megfelelő hűtésre is oda kell figyelni, használhatunk vágó- fúró-üregelő sprayt, vagy ha nincs, akkor a jó öreg WD-40 is segítségünkre lesz.
Ha kérdésetek van keressetek minket nyugodtan, akár személyesen is a Barkács Barlangban.
Hamarosan frissítjük bejegyzésünket további ötletekkel!